Sâmbătă, 29 octombrie 2022, de la ora 12:00, echipa noastră a disputat, pe propriul teren, jocul din etapa a XI-a impotriva echipei ACS Energia Stolnici, joc castigat de noi cu 3-2, cu foarte multe emotii, dupa ce la pauza aveam un avantaj de 3-0, scor care ne dedea mari sperante pentru o victorie lejera. Automultumirea jucatorilor nostri si buna prestatie a oaspetilor, in repriza a doua, a facut ca acestia sa revina si sa ne creeze mari emotii prin cele doua goluri marcate de ei in minutele 53 si 65.

Golurile echipei noastre au fost marcate de Toni Valimareanu(min.11 si 28) si Alex Guran(min.42)

Jocul a fost arbitrat de Șerban Alberto, ajutat la cele două linii de Cîrstea Andrei și Ivan Mircea, ei fiind supervizati de observatorul de arbitri D-l Mihai Ghiberdel.

În urma victoriei de sâmbătă, echipa noastră se clasează pe locul 5 in clasamentul Ligii a IV-a Argeș -Seniori, cu un total de 20 de puncte din 10 jocuri disputate.