O victorie clara, stabilita inca din prima repriza, prin golurile inscrise de Guran Daniel(min.6); Eremia Silviu(min.23 si 38) si Valimareanu Toni(min.34). Ca si in jocul cu Energia Stolnici, atunci cand am condus la pauza cu 3-0, si acum, dupa 4-0 la pauza, am avut o repriza a doua foarte slaba, jucatorii nostri fiind mai mult preocupati sa mentina rezultatul si sa se uite la actele de indisciplina ale oaspetilor care erau eiliminati pe „banda rulanta”(trei eliminari) pentru acte de indisciplina nejustificate(min.57 – atac violent asupra adversarului care nu se afla in posesia mingii , min.72 al doilea avertisment pentru proteste la decizia arbitrului sau min.78 – injurii la adresa arbitrilor). Cu toate ca echipa adversa se afla la un moment dat cu trei jucatori mai putin, jucatorii nostri s-au multumit sa tina de minge in loc sa marcheze in poarta adversa. Asa s-a scris o victorie de palmares, dar fara stralucire, in evolutia jucatorilor, exceptie facand portarul Valimareanu Benjamin care prin paradele sale din acest joc(in special in prima repriza) poate fi declarat cel mai bun jucator al nostru. Cu aceasta victorie am reusit sa urcam pe locul 4 si vom avea de infruntat, etapa viitoare, liderul clasamentului, echipa cea mai buna a acestui campionat, la acest moment, ACS ARO Muscelul Campulung. Le dorim mult succes jucatorilor nostri! Hai Sola Gratia Dragoslavele!