Astazi 12.04.2023 echipa noastra inregistreaza cel mai bun rezultat al sau in acest campionat, 11-0 cu AFC Juventus Bascov, in conditiile in care, astazi, oaspetii s-au prezentat cu echipa standard, de seniori a sa, nu cum s-a prezentat etapa trecuta la ARO Muscelul Campulung cu 10 juniori si unde au pierdut, logic, cu 22-0. Desi ne asteptam sa invingem, cel putin prin prisma clasamentului, nu ne asteptam sa obtinem o asa victorie clara, in ideea in care oaspetii s-au mobilizat sa-si adune toti titularii seniori si sa incerce sa spele rusinea de la Campulung din etapa trecuta. Jocul a inceput destul de echilibrat, ba mai mult, cu trei mari ocazii ale oaspetilor, situatie care a creat confuzie in randul jucatorilor nostri, care parca nu intelegeau ce se intampla! Abia in min.33 reusim sa deschidem scorul prin Tony Valimareanu, ca apoi sa-l majoram, la 2-0, dupa numai 4 minute prin Alex Cruceana, si sa incheiem prima repriza printr-un gol al capitanului nostru de echipa Ady Mihaila in min.44. In repriza a doua incepem sa ne dezlantuim si incepe, practic, recitalul lui Silvica Eremia care reuseste sa inscrie de 5 ori, ajutat si de colegii sai care-i pasau sa poata inscrie cat mai multe goluri pentru a putea deveni lider in clasamentul golgeterilor, lucru ce l-a reusit pana in la finalul jocului. Speram, acolo sa ramana si la finalul campionatului. Pe langa cele 5 goluri ale lui Silviu Eremia, in repriza a doua au mai inscris Alin Gaisteanu(min.58), Emanuel Stroescu(min.88) si Banica Sebastian(min.90). Felicitam intreaga echipa pentru rezultatul obtinut si le dorim mult succes in toate jocurile care le mai au de disputat pana la finalul campionatului.